Bibliotekos el. paštas biblioteka@laisves.vilnius.lm.lt
Bibliotekininkės Ritos Vasilevskienės 2024-2025 m. m. darbo laiko grafikas:
Kviečiame pavartyti naujai gautas knygas!
Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. Šių metų akcijos šūkis – Dalinkis istorijomis ir nuotykiais. Tegul jie būna linksmi, šilti ir vedantys į pažinimą.
SPALIS – TARPTAUTINIS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO VILNIAUS „LAISVĖS“ GIMNAZIJOJE.
Misija: Kaip priartinti biblioteką prie mokinių?
Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos bibliotekininkė Lina Paškauskienė
Biblioteka – tai vieta, kur galima rasti atgaivą sielai, ramybę, bendravimo džiaugsmą ir t.t. Nors knygos yra nebylūs draugai, tačiau jie pamoko, paguodžia, supranta, atgaivina ir suteikia sparnus, kai norisi skristi. Šis spalis Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje ypatingas, visa bendruomenė mini tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį.
Šių metų kasmetinės viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventės tema: „Skaitydami kuriame taikų ir harmoningą pasaulį“. Prie gražios akcijos dovanoti gėrį, taiką, supratimą prisijungė gimnazijos dailės mokytoja Iraida su mokiniais. Taptautinės mokytojų dienos proga dailės pamokų metu kurtus knygų skirtukus mokiniai dovanojo savo mylimiems mokytojams, taip pat gimnazijos bibliotekoje visą spalio mėnesį visus džiugina knygų skirtukų paroda.
Knygos yra vaistai ir sielai, ir kūnui. Todėl minint prichikos sveikatos dieną gimnazijoje vyko daug pazityvių emocijų kūrimo veiklų bei edukacijų. Viena iš veiklų, kuri sulaukė didelio gimnazijos bendruomenenės susidomėjimo - iniciatyva „Knygos horoskopas“. „Knygos horoskopas“ – tai smagus dienos žaidimas, kviečiantis išsitraukti lapelį, susirasti knygą ir perskaityti dienos ciatatą. Šia iniciatyva siekiama pasirūpinti savimi, savo emocine ir dvasine savijauta, skirti laiko sau.
Džiaugiamės bendradarbiavimu ir organizavimu bendrų veiklų su Naujosios Vilnios biblioteka. Šių metų kelias spalio popietes mokiniai su mokytojais prasmingai leido laiką „Nepatogaus kino“ filmų peržiūrose Naujosios Vilnios bibliotekoje.
Ar biblioteka taps gimnazijos širdimi? Norisi tuo tikėti ir veikti kartu, kad knygos taptų mūsų mažaisiais draugais, kelrodžiais ateities kelyje. Džiugu, kad mokiniai vis daugiau skaito ir užsuka į gimnazijos biblioteką, kurioje randa bendraminčių, kuria filmus, prasmingai leidžia laiką. Kurdami bendras veiklas kartu su mokiniais, skleisdami pozityvias emocijas surasime kelią į biblioteką ir mokinių širdyse. Skaitykime, skirkime laiko sau ir kitiems, o svarbiausia veikime kartu.
Paskaita „Emocijos ir žmogaus sveikata“
Birželio 14 d., antradienį, 17.00 val., kviečiame į paskaitą „Emocijos ir žmogaus sveikata“ Kalvarijų bibliotekoje (Kalvarijų g. 29). Daugiau informacijos: https://www.vcb.lt/events/emocijos-sveikata/
Muzikos ir poezijos vakaras Bernardinų sode
Birželio 15 d. 18.00 val. kviečiame į Muzikos ir poezijos vakarą Bernardinų sodo vasaros skaitykloje. Daugiau informacijos: https://www.vcb.lt/events/muzikos-poezijos-vakaras/
„Vilnius skaito“. Pokalbis apie biblioterapiją
Birželio 15 d. 18 val. Lukiškių aikštės skaitymo erdvėje kviečiame pasikalbėti apie biblioterapiją – savijautos gerinimo, asmeninio augimo būdą pasitelkiant tekstus ir skaitymą. Daugiau informacijos: https://www.lnb.lt/renginiai/8666-vilnius-skaito-pokalbis-apie-biblioterapija
Nuotolinė edukacija „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“
Birželio 18 d. 12 val. kviečiame į edukaciją „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“, kuri vyks nuotoliniu būdu per „Microsoft Teams“ programą. Registracija į edukaciją el. paštu egle.jovaisaite@lnb.lt. Daugiau informacijos: https://www.lnb.lt/renginiai/8633-nuotoline-edukacija-tinkamas-susitelkimas-kelias-buti-savimi-0618
Balandžio 23-oji – PASAULINĖ KNYGOS IR AUTORIŲ TEISIŲ DIENA
5 būdai kaip švęsti Pasaulinę knygos dieną
- Skaityti knygą. Kas gi gali būti prasmingiau, negu šią dieną paimti į rankas knygą ir panirti į jos stebuklingą pasaulį.
- Palaikyti knygų leidybą. Knyga yra geriausia dovana.
- Gerbti autorių teises. Raginame būti pilietiškais ir nepažeisti intelektinės nuosavybės teisių, netoleruoti skaitančiųjų nelegaliai nukopijuotą leidinį, plagijuojančių autorinį kūrinį ar bet kaip kitaip pažeidžiantį autorių teises.
- Elektroniniai ištekliai. Kviečiame atrasti ir naujas skaitymo formas: elektronines knygas, audioknygas, naudotis duomenų bazėmis ir kitais elektroniniais ištekliais. Atviri ir nemokami skaitytojams yra elektroninių leidinių biblioteka ibiblioteka.lt, www.epaveldas.lt ir mūsų mokyklai skirta nuoroda https://www.vyturys.lt/kodas/vnlaisves.
- Lankytis bibliotekoje.
O dabar pažaiskime!
Edukaciniame žaidime „Knygos kodas" rasi 7 skaitymą skatinančias užduotis, kurios sudarytos pagal žymiausių Lietuvos ir pasaulio autorių kūrinius. Žaidimo nuoroda: http://knygoskodas.kvb.lt/
Kviečiame dalyvauti tradicinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose balandžio 25-29 d. 22-oji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skirta tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Atsakymus rasite čia: https://www.lnb.lt/naujienos/8486-kvieciame-dalyvauti-tradicines-lietuvos-biblioteku-savaites-renginiuose
„Metų knygos rinkimai“: kviečiame į susitikimą su poezijos kategorijoje nominuotais autoriais.
2022 m. balandžio 12 d. 17.00 val. – 18.30 val.
Balandžio 27 d. 18 val. vyks Živilės Kropaitės-Basiulės knygos #fainiausiapasaulymočiutė pristatymas bibliotekos Didžiojoje salėje.
Balandžio 21 d. 17.30 val. erdvėje „Po skliautu“ vyks Pranciškos Reginos Liubertaitės poezijos knygos „Mylėk tylos valandoj“ pristatymas.
Balandžio 20 d. 18 val. bibliotekos Didžiojoje salėje vyks rašytojo ir aktoriaus Juozo Gaižausko knygos „Tigras, glostantis pėdas“ pristatymas, kuriame autorius nusiveda skaitytojus į literatūrinę, istorinę ir muzikinę kelionę.
https://amb.lt/lt/renginiu-kalendorius/susitikimas-su-rasytoju-ir-aktoriumi-juozu-gaizausku/3041
Pasidairykime po virtualias parodas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje:
Kovo 11-oji - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis - Vilniaus 700 jubiliejus. Jam ruoškimės jau dabar, skaitydami ir pažindami Vilnių.
Vaizdas kaip tekstas
2022 metais sukanka 100 metų, kai 1922 metais buvo priimta Lietuvos valstybės konstitucija – pirmoji moderni, nuolatinė, demokratinio turinio Lietuvos Respublikos Konstitucija.
Paroda „Lyrinės lietuvių prozos pradininkui J. Biliūnui – 145“. Šiemet minime 145-ąsias žymaus lietuvių rašytojo Jono Biliūno gimimo metines. Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos biblioteka, norėdama pagerbti rašytoją ir supažindinti skaitytojus su jo kūryba, kviečia aplankyti literatūrinę parodą, skirtą Jonui Biliūnui.
Daugiau apie Joną Biliūną:
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013687105/mano-teviske-jonas-biliunas
Bibliotekos fondą sudaro grožinė, programinė ir metodinė literatūra, informaciniai leidiniai (enciklopedijos, žinynai, žodynai ir kt.), mokslo populiarioji literatūra, kompiuterinės mokymo priemonės, vadovėliai.
Bibliotekoje įrengtos 2 kompiuterizuotos darbo vietos, turinčios prieigą prie interneto.
Gimnazijos biblioteka atlieka informacinę paiešką pagal moksleivių ir mokytojų pateiktas užklausas, padeda pedagogams organizuoti ugdymo procesą, pasitelkdama bibliotekoje esančius informacijos šaltinius.
Čia galima rasti informacijos apie Švietimo sistemos teikiamas mokymosi ir studijų galimybes, priėmimo sąlygas, susipažinti su naudingais informacijos šaltiniais internete.
Bibliotekoje įrengta erdvė mokymuisi, darbui grupėje bei poilsiui su knyga.
Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos mokiniams ir mokytojams suteikiama galimybė naudotis skaitmenine specializuota vaikų ir jaunimo literatūros biblioteka „Vyturys“.
Šioje internetinėje bibliotekoje yra svarbiausios el. knygos mokyklai ir laisvalaikiui, suskirstytos pagal amžiaus grupes.
Mūsų gimnazijai skirta speciali registracijos nuoroda: https://vyturys.lt/kodas/vnlaisves
Registruokitės ir skaitykite!
Vilniaus miesto viešųjų savivaldybės bibliotekų tinklas – Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka (VMSCB): https://www.vcb.lt/
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra nacionalinė kultūros ir informacijos įstaiga, kaupianti, organizuojanti ir sauganti dokumentinį Lietuvos kultūros paveldą, formuojanti Lietuvos mokslui, švietimui, kultūrai ir ūkiui aktualių Lietuvos ir užsienio dokumentų fondą bei teikianti informacinio aprūpinimo paslaugas visuomenei: https://www.lnb.lt/
Klasikinės Lietuvių literatūros interneto svetainė: http://antologija.lt/
Elektroninė lietuvių kalbos ir literatūros chrestomatija 11–12 klasei (Elektroninė chrestomatija veikia „Windows“ operacinėje sistemoje. Ją galima parsisiųsti nemokamai iš Ugdymo plėtotės centro interneto svetainės, užpildžius formos laukelius).
Virtuali elektroninio paveldo sistema (VEPS) yra milžiniškas skaitmeninis lobynas, kuriamas pagal Lietuvos kultūros paveldo skaitmeninimo, skaitmeninio turinio saugojimo ir prieigos strategiją. VEPS portalas visiems besidomintiems šiuo lobynu užtikrina greitą ir patogią prieigą prie tūkstančių meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų. Visa tai kartu sukuria unikalią, turtingą ir vaizdingą Lietuvos kultūros paveldo panoramą.